Kurumları, firmaları, şahısları, ürünü veya hizmeti uluslar arası ağ ortamında tanıtan ve yayımlanan online sisteme web sitesi denir. Web sitelerinin tasarım, kodlama gibi çalışmalarının sürecine web tasarım denir. Web site tasarımı ihtiyaçlarınıza Altmış Medya ekibi olarak nitelikli çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Web Tasarımının Önemi

Web tasarımı çalışmaları önemli detayları ve uzmanlıkları barındırmaktadır. Bu önemli detaylar ile birlikte bir ürünü, hizmeti, yaptığınız bir işi internet ortamına taşıdığınızda ileride olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bu olumlu sonuçlar nelerdir? Mesela, firmanızın kurumsal bir imajı oluşur, prestiji artar yada bir e-ticaret sitesinden para kazanabilirsiniz.

Profesyonel web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihidir. Başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk çok önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyebilir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

Web Site Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabii ki sadece web tasarımını görsel anlamda tamamlamak ile iş bitmiyor. Bize göre tasarım aşamasında, tasarımdan sonra dikkat edilmesi ve yapılması gereken önemli noktalar var.

  • Tasarım konusunda sade, işlevsel, kullanılabilir ve çekici olmalıdır.
  • SEO ayarları ve içerikleri düzgün ayarlanmalıdır.
  • Özgün bir içeriğe sahip olmalıdır.
  • Yapılan web tasarımın hızlı yüklenmesi (açılması) gerekir. Bu size Google tarafından da bir avantaj sağlayacaktır.
  • En önemli hususlardan bir tanesi mobil uyumluluk. Site tasarımınızın mobil uyumlu olması kullanılabilirlik açısında büyük bir önem taşır.