Yazıcı Ve Tarayıcı Tamiri

Firmamız tüm marka ve model yazıcı, tarayıcı ve fotokopi ürünlerinin bakım ve onarımını kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Lazer yazıcılar, inkjet yazıcılar, şerit yazıcılar, tarayıcılar, fotokopi makineleri, onarımlar ve yedek parçalar firmamızın hakim olduğu ve alanında profesyonel hizmet verdiği konular arasında yer almaktadır.

Yazıcı ve tarayıcınızda oluşabilecek arızalar en kısa sürede profesyonel ekibimiz tarafından tamir edilir ve bakımı yapılır. Firmamıza gelen yazıcı ve tarayıcılar için profesyonel ve deneyimli ekibimiz, sadece sorunları çözmekle kalmaz, aynı zamanda sorunsuz sürekli çalışma prensibini sürdürmesi amacıyla gerekli tüm kontrolleri sağlar.

Onarım veya bakım için gelen yazıcılar, sizlerin iş akışını kesintiye uğratmamak için en acil şekilde tamir edilir, bakımları yapılır, eksikleri giderilir, gereken tüm kontrollerden geçirilir ve sizlere teslim edilir.

Pi Elektronik yazıcı tamir ve bakım firmamız bir telefon uzağınızda güven ile sorunsuz hizmet vermektedir. Mürekkep püskürtmeli, lazer, şerit yazıcı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda muhakkak profesyonel ekibimizden yardım almalısınız.

Mürekkep kartuşlu yazıcılar, bir görüntü oluşturmak için mürekkebi kağıda kaynaştırma tekniğini kullanır. Bu tür yazıcıların renkli çıktıları vardır ve çeşitli alanlarda kullanımı kolaydır. Kartuş yazıcılarda en yaygın görülen hatalar en sık müdahale gerektiren sorunlar olabilmektedir.

Yazıcının onarımı ve bakımı, toner değişimi, yeniden doldurma prosedürleri ve teknik kusurlar gibi sorunlar Pi Elektronik teknik ekibimiz ile çözüme ulaşmaktadır.
Tüm lazer yazıcı ve mürekkep püskürtmeli yazıcı yedek parçaları, ihtiyacınızın olduğu her an sizlere daha kaliteli bir hizmet sunabilmemiz için depomuzda bulunmaktadır. Bu sayede firmamız, zaman kaybetmeden cihazını tamir ederek size zamandan tasarruf sağlamaktadır ve en kaliteli hizmeti sizlere vererek memnuniyetinizi ön planda tutmaktadır.

Mürekkepli yazıcı teknik servisimiz ayrıca onarım ve bakım hizmetleri sağlar ve bu tür cihazlar için yazılım sorunlarını profesyonel anlamda gidermekteyiz. Cihazlar, atık mürekkep pedinden dolayı tamamen arızalanır. Servisimiz, marka ve modele bağlı olarak cihazları 15 dakika ila 3 saat arasında kontrollerden geçirerek bu tür sorunları giderir.
Fotoğraflarınızı ve belgelerinizi kağıda aktaran yazıcılar, zamanla küçülen ancak harika bir iş çıkaran kurtarıcılardır.

Temelde bir yazıcının yaptığı; Ölçümleri hesaba katmazsak, siz bilgisayarınıza fotoğraf, metin veya benzeri bilgileri girdikten sonra bu verileri kağıda aktarmaktır. Bilgisayara bağlantı türü genellikle; çeşitli kablolar veya USB kabloları yardımıyla sağlanır. Ancak teknolojinin gelişmesiyle günümüzde kablosuz modeller de bulunmaktadır. Bazı yazıcılar yalnızca kağıda bilgi yazdırmaz. Ayrıca fotokopi, faks makinesi ve bilgisayar tarayıcısı gibi özelliklere sahiptir.

Mürekkep (yeniden doldurma şişesi, kartuş vb.), toner gibi parçaların arızalanması gibi teknik konularda Pi Elektronik ekibimizle irtibata geçerek sorunun giderilmesini sağlamaktır.

Toz boyaları kullanan yazıcılar, toner yazıcılar şeklinde de bilinmektedir. Lazer yazıcılar siyah veya beyaz olarak yazdırabilir. Yazdırılacak içerikler sayfa sayfa yazılır, böylece tüm sayfayı bir defada yazdırmak için yeterli bellek bulunmaktadır. Mürekkep kullanan yazıcılar, mürekkebi çok küçük damlacıklar halinde yüksek hızda mürekkep haznesine püskürterek baskı sürecini tamamlar. Ayrıca kullanıcıya renkli yazdırma seçeneği de sunar. Bununla birlikte karşılaşılan teknik sorunlar arasında en çok tamire ihtiyaç duyulan kısımlar profesyonel ekibimiz tarafından tespit edilerek gerekli düzenleme ve düzeltmelerin yapılmasıyla, doğru ve zamanında müdahale ile kontrol altına alınmaktadır.

Elektrostatik olarak yüklenebilen bir alüminyum silindir parçası olarak bilinen drum, tamamen pozitif yüklüdür ve noktaların lazer ışını tarafından negatif yüklenmesini bekler. Negatif yükler, kağıda basılan formu temsil eder. Toner tozu pozitif olarak yüklendiğinden, tamburun negatif yüklü alanlarına yapışır. Bu sayede istenilen şekil kağıda basılır. Yazıcı markaları fark etmeksizin sıklıkla hata verebilen bir parça olan drum için çözüm profesyonel ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Profesyonel ekibimiz tarafından güven çerçevesi ile gerçekleştirilen tamir ve kontrol işlemleri doğrultusunda yaşadığınız her teknik sorunda yanınızda olacağımızdan şüphe duymamanızı ve memnun kalmanızı temenni ediyoruz.